Pewnie nie raz się zastanawiałeś czy warto prowadzić samemu księgowość czy jednak zlecić ten obowiązek w biurze rachunkowym. Stałe doszkalanie się, dbanie o poprawność księgowości zarówno od strony merytorycznej jak i całego zaplecza technicznego w postaci programu czy trzymania dokumentów. Na co należy zwrócić uwagę wybierając biuro rachunkowe?

Dobre biuro rachunkowe to oszczędność czasu!

Jeżeli prowadzisz niewielką firmę to poprowadzenie samodzielnie KPiR może stać się nie lada wyzwaniem. Warto dlatego już na etapie otwierania działalności pomyśleć czy wolimy to zrobić samemu, czy jednak spać spokojnie i zlecić wszystko w biurze rachunkowym.

Wybierając biuro rachunkowe warto zapytać znajomych czy znają jakieś firmy które się tym zajmują, może sami korzystają z usług jakiegoś biura. Warto się dowiedzieć jakich klientów posiadają, kiedy powstało oraz czy posiadają aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Podstawową i chyba największą zaletą przekazanie do zewnętrznej firmy prowadzenia naszej księgowości będzie wzięcie przez nią pełnej odpowiedzialności za prawidłowość prowadzenia księgowości. Dlatego przedsiębiorca nie musi się zastanawiać czy wykonał wszystkie księgowania dobrze. Dodatkowo biuro rachunkowe może pełnić rolę reprezentanta przedsiębiorcy przed takimi instytucjami jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Urząd Skarbowy.

Na etapie szukania biura należy zwrócić uwagę jakimi metodami się z nami kontaktują, ponieważ jeżeli nasza współpraca nie będzie się dobrze układać to obie strony będą bardzo mocno stratne. Oczywiście na samym początku należy omówić również takie rzeczy jak umożliwienie dostępu do programu fakturowego, przesyłania faktur w formie skanów lub wersji elektronicznych.

Dzisiejsze biura rachunkowe są bardzo zinformatyzowane, dlatego zapewnieni ciągłości dostępu do naszej księgowości nie będzie stanowiło problemu. Ale nie wyklucza to możliwości osobistego odwiedzania naszej księgowej w celach konsultacyjnych lub dostarczenia dokumentów.

Już dziś napisz do naszego biura rachunkowego i zapytaj o ofertę na prowadzenie księgowości Twojej firmy. Zagwarantujemy najlepsze ceny oraz wysokie wsparcie merytorycznej dla prowadzenie Twojej księgowości.

Call Now Button